razovka

Rázová vlna v tisku

1 V tisku / na internetu 05, 2018

Rázová vlna při úrazech, poúrazových stavech a rychlost hojení

Rychlost hojení ran po úrazu se mění s věkem a zdravotním stavem. Vliv na rychlost hojení má kvalita prokrvení tkání a funkce lymfatického systému. Právě tam rázovka pomáhá s prokrvením, intenzivně s ním pracuje a dokáže zásadně ovlivnit jeho kvalitu. Dostatečné, příp. zlepšené, prokrvení a funkce lymfatického systému dokáže hojení viditelně urychlit a vrátit organismus do "provozuschopného stavu".

Zdroj: ctidoma.cz, 05 2018

Oblíbené sporty, riziko zranění a jeho léčba

Sportu a sportovním aktivitám se podle Českého statistického úřadu věnuje zhruba 30% Čechů. Mezi oblíbené aktivity patří pěší turistika, cyklistika, tenis, plavání a fotbal. Roste obliba běhu a florbalu. U pohybu, který je pravidelný, nedochází ke zraněním tak často, jak u aktivit nárazových, kde se dá předpokládat přetížení a z něho plynoucí bolesti a zranění. Mezi časté prohřešky a příčiny potíží patří nedokonalé rozvičení, uvolnění a protažení po ukončení aktivity. Pokud nerespektování signálů, které tělo vysílá, vede až ke zranění, může v případění zranění kloubů i svalové tkáně pomoci právě rázovka.

Zdroj: cyklonovinky.cz, 05 2018

Rázová vlna léčí a zvyšuje sportovní výkon

Rázovou vlnou lze zvýšit i sportovní výkon. Pokud je použita krátce před sportovním výkonem pro uvolnění a prokrvení svalové tkáně, jsou svaly lépe připraveny podat maximální výkon i rychleji po výkonu rehabilitovat.

Zdroj: iDnes.cz, 07 2015

Bolest bederní a krční páteře

Rozhovor s fyzioterapeutkou na téma bolest krční a bederní páteře a léčba pomocí rázové vlny: Rázovku jako formu intenzivní přístrojové masáže při zmírnění a odstraňování problémů páteře využívá řada rehabilitačních center i soukromých fyzioterapeutů. Odpovědi na dotazy pacientů ..

Zdroj: tyden.cz, 11.05.2016

Léčba vychýlených palců

Deformita chodidel, resp. vychýlené palce a z toho vyplývající bolest je další oblastí, kde RV pomůže. Pro léčbu bolesti a její příčiny lze použít jak radiální, tak fokusovanou rázovou vlnu.

Zdroj: tyden.cz, 11, 2016

Využití rázové vlny v rehabilitaci

Při rehabilitaci pohybového aparátu pomáhá rázovka terapeutovi docílit rovnováhy svalového i psychického napětí a vyváženosti metabolismu tkání. Odstranění napětí vede ke snížení bolestivosti a léčbě citlivé části těla

Zdroj: Člověk v pohybu - Rehazone
Razova vlna - CZIN.eu Seo servis